Odkryj w Bułgarii

Jedzenie
Bułgarska kuchnia warta jest odkrywania i smakowania jej różnych odsłon. To jak doskonała podróż. Spróbuj raz, pokochaj i wracaj do niej.
Wino bułgarskie
Bułgaria jest jednym z najstarszych krajów winiarskich na świecie. Wino bułgarskie ma odwieczną historię, starożytną tradycję winiarską, unikalne odmiany winogron, a także prestiżowe międzynarodowe uznanie i imponującą liczbę nagród, szczególnie w ostatnich latach.
Morze i plaże
Słońce, piasek i ciepła woda w Morzu Czarnym to bezcenny skarb dla Bułgarii jak i dla odwiedzających ją gości. Nie ma co zwlekać, trzeba to sprawdzić i wypróbować.
Kultura i sztuka
Bułgaria - unikalny skarb kultury i sztuki
Folklor
Zanurz się w magii bułgarskiego folkloru! Tutaj padł rekord Guinnessa dla największej liczby dudziarzy.
Góry
Prawdziwa magia Bułgarii! 111 000 km kwadratowych i różnorodne ukształtowanie terenu, krajobrazy i klimat. 39 gór, 30% powierzchni kraju.
Przyroda i zwierzęta
Zew natury. 110 gatunków ssaków, ponad 400 gatunków ptaków, 37 gatunków gadów, około 30 gatunków płazów, 214 gatunków motyli, 217 gatunków morskich i słodkowodnych, żyje tu ponad 27 000 gatunków bezkręgowców.
Ludzie
ALE PO CO TEN POŚPIECH ... ? :) W Bułgarii czas płynie wolniej. Wszędzie. UŚMIECH! Może to ta pogoda, może inne powietrze – Bułgarzy zawsze znajdą dużo powodów do radości.
Miasto i wieś
Szerokie plaże, złoty piasek, błękitna woda, ale i trackie budowle, bizantyjskie fortece, wykute w skale klasztory i legendarne przylądki. Urokliwe krajobrazy tworzy tu natura i historia przeplatające się na każdym kroku. Tysiącletnie cerkwie, wielkie monastyry ukryte w dolinach górskich, oraz unikalna architektura z charakterystycznymi uliczkami pokrytymi winoroślą.
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie ciasteczek w Twoim urządzeniu dostosuj ustawienia przeglądarki.
OK