Kosharitsa – to zaciszna miejscowość zawieszona nad tętniącym życiem Słonecznym Brzegiem.  Leży w otoczeniu pięknej zieleni, lasów u podnóża Gór Bałkańskich, Starej Płaniny. Tu turystyka odbywa się w zgodzie z naturą, gdyż teren wokół wioski objęty został programem Nature Project 2000. Przez jej teren przebiega bowiem migracja ptaków, co chroni tą okolicę od nadmiernej ingerencji człowieka. Wystarczy przyjechać tutaj jeden raz, by przekonać się jak tu pięknie.  Dla tych co szukają spokoju i relaksu, a jednocześnie chcieliby mieć możliwość być przy dużym tętniącym życiem kurorcie to idealne rozwiązanie. Wyjątkowe walory tej miejscowości jak czyste powietrze, wspaniała przyroda, mili lokalni ludzie powodują, że nie chce się stąd wyjeżdżać.
Rozpościerają się stąd zjawiskowe widoki na morze a, położenie na wzgórzach sprawia, że otwierają się przed odwiedzającymi niezliczone ilości górskich ścieżek, które naprawdę warto wydeptać. Po drodze można spotkać, żółwie, jaszczurki, ciekawą roślinność i czasem innego turystę.
Na terenie Kosharitsa znajdują się wybrane miejsca oferujące zakwaterowanie, kilka sklepów spożywczych, restauracji oferujące dania lokalnej kuchni, apteka. Kursuje tutaj także regularnie autobus, który przyjeżdża do Słonecznego Brzegu codziennie w okresie letnim.

Wakacje w Kosharitsa w  położeniu na wzgórzach oraz otoczeniu - pięknej, dziewiczej przyrody dostarczą Ci prawdziwego spokoju i atmosfery wiejskiego życia.
Krótko o historii:  Ziemie wokół Koszaricy były najpierw zamieszkane przez Traków, którzy później zmieszali się ze Słowianami i Proto-Bułgarami. Teren wokół wioski zachował liczne ślady i cenne znaleziska z epoki rzymskiej.

Podczas jednego z etapów historycznych wioska znalazła się pod panowaniem Bizancjum, a później powróciła z powrotem do Bułgarii, a następnie region został ponownie podbity przez Bizantyjczyków, a następnie zajęty przez Imperium Osmańskie. Do czasu wyzwolenia Bułgarii terytorium pozostaje pod tureckimi rządami, choć nie wpływało to na bułgarski styl życia i zdrowy rozsądek miejscowej ludności. Sama wioska została odkryta na początku XIX wieku.

Dziadek Iwan i jego spadkobiercy są uważani za założycieli wioski. Osiedlił się na ziemiach dzisiejszego Koszaricy w 1846 r. Miał zagrody dla owiec i chatę w pobliżu wąwozu wioski. Tutaj znalazł osadników z Sarakioi i Karabunaru, którzy pomogli mu osiedlić wioskę, która jako pierwsza nosiła imię Kashla-dere. Nazwa Kosharitsa przyszła później. Pochodzi od słowa „koshara” - zagrody dla bydła, ponieważ hodowla była głównym zajęciem we wsi.

Aparthotele w tym mieście

Sunset II Kosharitsa
Koszarica

Sunset II Kosharitsa

Sunset Koszarica to wspaniały kompleks z przeznaczeniem dla rodzin z dziećmi, lub dla osób szczególnie potrzebujących wypoczynku i relaksu. 6 basenów, restaruacje, parking przed i w obiekcie.
7000m
odległość od plaży
6
ilość basenów
50m
odległość od parkingu
0m
odległość od restauracji
500m
odległość od supermarketu
od 18 / dzień
ZOBACZ 1 APARTAMENT
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie ciasteczek w Twoim urządzeniu dostosuj ustawienia przeglądarki.
OK