Aheloy - Mały punkcik na mapie, na wybrzeżu Morza Czarnego, to miejscowość Aheloy, która jest jednocześnie „blisko” ale i „daleko”. Blisko bo nad samym morzem, blisko natury, ciszy i spokoju, zakorzeniona w antycznej historii. Po mimo swojej lokalizacji na drodze pomiędzy największymi ośrodkami na Wybrzeżu Morza Czarnego, Aheloy jest położony bardzo daleko od zurbanizowanego Centrum.
W przeciwieństwie do pobliskich resortów, Aheloy pozostał nietknięty przez inwazję kompleksów hotelowych. Zachowało swoja naturalność i spokój. Mieszkańcy są bardzo ciepłymi i gościnnymi ludźmi. Nie ma tu wielkich budowli, ale jest za to dużo świeżego powietrza, spokój i poczucie komfortu.
W wiosce mieszka około 2100 osób. Jest to miejsce dla osób, które szukają cichych wakacji nad brzegiem morza. Wioska ma przyjazne środowisko i czystą rzekę, która jest najbardziej lubianym miejscem przez rybaków oraz osób pasjonujących się łowieniem ryb.
W bezpośrednim sąsiedztwie Aheloy znajduje się Pomorie - trzecia pod względem wielkości miejscowość nad Morzem Czarnym. Pomorie jest miejscowością uzdrowiskową, położoną na półwyspie. Niedaleko od Aheloy leży jeden  z najpopularniejszych bułgarskich kurortów - Słoneczny Brzeg. Miejscowość oferuje turystom wiele rozrywek - działają tam kluby nocne, wiele restauracji i kawiarni, aquaparki .
Wioska położona jest niedaleko miejscowości Nesebyr - wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce, które z pewnością powinien odwiedzić każdy turysta spędzający wakacje na bułgarskim wybrzeżu. Jest to niewielkie miasteczko z unikalną architekturą i pięknymi, urokliwymi, wąskimi uliczkami.
Z Aheloy bardzo łatwo dostać się do innych nadmorskich miejscowości. Dojeżdżają tutaj wszystkie autobusy, które kursują na trasie Burgas-Sunny Beach-Nessebar-Varna. Dodatkowo Aheloy znajduje się w odległości 19 km od międzynarodowego lotniska w Burgas. Z racji wielu dni słonecznych na tym obszarze wypoczywający tam turyści z pewnością będą mogli cieszyć się pięknym południowym słońcem. Aheloy to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!
Wybrzeże – piaszczysta plaża znajduje się za kompleksem Marina Cape, a także inną plażę można odkryć w odległości mniej niż jeden kilometr od wioski. Jest tu także skaliste wybrzeże wraz z molem i przystanią jachtową dla jachtów. W Aheloy znajduje się też kamping z małą, ale przepiękną plażą, która jest usytuowana na południe od wioski.
Coraz bardziej popularne staje się surfowanie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Surferzy twierdzą, że fale wzdłuż wybrzeża pomiędzy Słonecznym Brzegiem a Aheloy dostarczają wiele atrakcji dla miłośników tego sportu, aczkolwiek nie mogą być porównywane z falami na Hawajach, Kalifornii czy na Tahiti.
Odległość pomiędzy stolicą Bułgarii – Sofią a Aheloy wynosi 400 km. Wioska znajduje się 34 km od Centrum w Burgas. Centrum zdrowia jakim jest Pomorie z kąpielami błotnymi, znajduje się tylko 10 km od Aheloy. Rozwijająca się w bardzo szybkim tempie Ravda, znajduje się tylko 3 km od Aheloy a do największego ośrodka turystycznego w Słonecznym Brzegu jak i do słynnego miasta Nessebar jest jedynie 7 km.
Transport Aheloy jest bardzo łatwo dostępny, ponieważ wszystkie linie autobusowe, które kursują na trasie Burgas-Sunny Beach-Nessebar-Varna przejeżdżają przez wioskę. Dodatkowo Aheloy znajduje się w odległości 19 km od międzynarodowego lotniska w Burgas.
Klimat jest śródziemnomorski. Średnia temperatura wynosi tu około 15C. Zimy są zimne, lata długie i gorące, a wiosna i jesień są ciepłe i przyjemne. Ludzie w okolicy cieszą się wysokim procentem dni słonecznych w ciągu roku. Roczne opady są na niskim poziomie a śnieg gości tu bardzo rzadko.

Aparthotele w tym mieście

Aheloy Palace
Aheloy

Aheloy Palace

Aheloy Palace jest położony przy plaży w miejscowości Aheloy. Nowoczesny kompleks zlokalizowany w spokojnej okolicy gwarantuje najwyższy komfort wypoczynku.
0m
odległość od plaży
2
ilość basenów
50m
odległość od parkingu
600m
odległość od restauracji
600m
odległość od supermarketu
od 98 / dzień
ZOBACZ 9 APARTAMENTÓW
Chateu Aheloy 2
Aheloy

Chateu Aheloy 2

Chateau Aheloy 2 - doskonale zaprojektowany i zlokalizowany kompleks, w pobliżu miejscowości Aheloy i kurortu Ravda.
2200m
odległość od plaży
3
ilość basenów
50m
odległość od parkingu
1m
odległość od restauracji
1m
odległość od supermarketu
od 116 / dzień
ZOBACZ 1 APARTAMENT
Marina Cape
Aheloy

Marina Cape

Marina Cape znajduje się przy samej plaży, dysponuje wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami do niezapomnianych wakacji, kompleks gwarantuje ucieczkę od zgiełku dużego miasta. Na miejscu są siłownia, kręgle, SPA oraz miejsce do zabawy najmłodszych
100m
odległość od plaży
2
ilość basenów
0m
odległość od parkingu
0m
odległość od restauracji
0m
odległość od supermarketu
od 71 / dzień
ZOBACZ 35 APARTAMENTÓW
Vineyards
Aheloy

Vineyards

Położony na wzgórzu z widokiem na Morze, Vineyards w Kableszkowo oferuje klimatyzowane apartamenty wyposażone w wszystko co sprawi niezapomniany odpoczynek dla osób ceniących komfort.
2000m
odległość od plaży
3
ilość basenów
50m
odległość od parkingu
0m
odległość od restauracji
0m
odległość od supermarketu
od 102 / dzień
ZOBACZ 1 APARTAMENT
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie ciasteczek w Twoim urządzeniu dostosuj ustawienia przeglądarki.
OK