Miasto Primorsko jest kameralnym, spokojnym kurortem nad Morzem Czarnym i ma doskonałe właściwości na wakacje nad morzem w połączeniu z dużą ilością zabawy. Jego położenie w pobliżu rezerwatu Ropotamo i starożytnego sanktuarium Begliktash zapewnia wiele możliwości spacerów przyrodniczych i zabytków. Miasto jest popularne wśród turystów ze względu na festiwale ludowe, które odbywają się tutaj latem. To miejsce oferuje wiele atrakcji, dzięki którym nadaje się na spokojny wypoczynek z rodziną i pobyt z aktywnym życiem nocnym z wieloma imprezami i zabawą. Miasto znajduje się 50 km na południe od Burgas, 18 km na południe od Sozopolu i 15 km na północ z Carewa. Istnieją regularne autobusy do sąsiednich kurortów, a także autobus do stolicy. Primorsko oferuje szeroki wybór zakwaterowania - hotele, pensjonaty, apartamenty do wynajęcia, małe rodzinne hotele, pokoje, wille i bungalowy - pojemność łóżek wynosi ponad 500 000 łóżek. Aby zaspokoić każdy gust, istnieje wiele restauracji, restauracji typu fast food, tawern, barów, pizzerii, barów i dyskotek. Dla rozrywki turystów jest wiele atrakcji, w tym wycieczka statkiem po rzece Ropotamo, park wodny, jazda na nartach wodnych, surfing, odrzutowce, wycieczki jachtem, loty małymi samolotami sportowymi z lotniska w Primorsku i inne. Plaże Primorsko
Są jednymi z najdłuższych na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego, ich całkowita długość wynosi 5 km, a ich szerokość sięga 100 m.
Północna plaża
Długość północnej plaży wynosi 2,5 km, a jej czyste wody i czyste, złote piaski przyciągają tysiące turystów każdego lata. Za nim znajdują się wydmy w Stamopolu, które zostały uznane za naturalny punkt orientacyjny i stanowią część rezerwatu Ropotamo. Ich wysokość sięga 3-4 m, a rosną na nich rzadkie rośliny piasku. Za plażą znajduje się bagno Stamopolu, które nadało nazwę plaży. Z greckiego słowa „στόμα” (stoma) oznacza usta. Jest to związane z podwodną wiosną, która znajduje się na dnie bagna i łączy ją z morzem. Jak usta, zasysa wodę morską i wlewa ją do bagna, stale ją odświeżając.
W najbardziej wysuniętej na północ części plaży znajduje się budynek byłej rezydencji socjalistycznej Pearl. Obecnie nie nadaje się do użytku. Część paska zamknięta przez dwa falochrony nosi nazwę Little Pearl Beach. Za plażą są łąki i las, a pomysł biwakowania na nich wydaje się atrakcyjny dla niektórych turystów. Niestety nie jest to dozwolone, a ci, którzy odważą się rozbić namiot, mogą zapłacić grzywny. Południowa plaża

Po południowej stronie Primorsko znajduje się plaża „Devil's Bay” o długości 2,4 km, która dociera do Międzynarodowego Centrum Młodzieży Primorsko (MMC). Jego cechy są nie mniej atrakcyjne niż plaża „Stamopolu” i jest również bardzo popularnym miejscem do opalania. Ci, którzy wolą bungalowy jako zakwaterowanie, mogą wynająć te za plażą, wokół MMC.

Nazwa „Diabelska Zatoka” nie powinna być interpretowana jako zły omen, jest związana z Diabelskim Bagnem, które znajduje się w pobliżu. Ponieważ z tego obszaru tylko 1 decare to woda, a reszta to torfowiska i trzciny, tylko diabeł mógł na nich zrobić, jak mawiali miejscowi w przeszłości.
Z powodu bagna nazywa się go także rzeką, której ujście znajduje się tutaj. Przecina go specjalnie zaprojektowany mały most dla pieszych. To właśnie ta Diabelska Rzeka odgrywa kluczową rolę w starej nazwie Primorsko. W przeszłości most był drewniany, będący częścią ważnej nadmorskiej drogi łączącej Anhialo i Sozopol z Konstantynopolem. Od momentu powstania w 1879 r. Do 1934 r. Primorsko nosiło nazwę Kyupriya, co w tureckim Köprü oznacza most.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie ciasteczek w Twoim urządzeniu dostosuj ustawienia przeglądarki.
OK